Ubezpieczenie floty pojazdów – czy to się opłaca?

0

Ubezpieczenie floty pojazdów – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie samochodów firmowych to inwestycja zarówno w ochronę pracowników, jak i posiadanego mienia. Nie można więc szukać oszczędności, redukując zakres ochrony ubezpieczeniowej. Jeżeli posiadasz więcej niż 5 samochodów, pomyśl o ubezpieczeniu ich wszystkich jako flotę.

Jeżeli posiadasz więcej pojazdów firmowych, nie musisz ubezpieczać każdego z osobna. Wybierając ubezpieczenie floty samochodowej, nie tylko oszczędzasz czas, ale również możesz wiele zyskać.

Ile samochodów do ubezpieczenia floty?

Flota samochodowa to termin, który jest różnie interpretowany przez firmy ubezpieczeniowe. Np. w Link4 przedsiębiorstwa mogą wykupić ubezpieczenie flotowe już w przypadku posiadania 5 samochodów, zaś w Allianz liczba ta wzrasta do minimum 20. Jak więc widać, wszystko zależy od konkretnego ubezpieczyciela, ale firmy są coraz bardziej elastyczne w tym zakresie, chcąc przyciągnąć klientów.

Jakie ubezpieczenie firmy w zakresie pojazdów wybrać?

Ubezpieczenie firmy w zakresie floty pojazdów obejmuje dwie najbardziej popularne polisy. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dobrowolne ubezpieczenie AC. Niektórzy ubezpieczyciele dodatkowo oferują polisę NNW czy pakiet assistance.

Wybór pakietów zależy więc od wymagań, oczekiwań i możliwości konkretnego przedsiębiorstwa. Jednak elastyczność na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych sprawia, że każdy właściciel firmy znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie floty pojazdów?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie firmy w zakresie polisy flotowej, jest to rozwiązanie posiadające wiele zalet. Do najważniejszych korzyści zaliczyć można m.in.:

  • dostęp do opiekuna, który zna całą historię ubezpieczeniową floty,
  • możliwość rozłożenia ryzyka ubezpieczeniowego na kilka pojazdów,
  • niezmienne wydatki ponoszone na ubezpieczenie,
  • niższa cena jednostkowa za ubezpieczenie,
  • redukcja formalności,
  • możliwość wynegocjowania dodatkowych pakietów lub szerszego zakresu ubezpieczenia.

Wybierz ubezpieczenie floty pojazdów, negocjuj stawki

Najważniejsza zaleta, jeśli chodzi o ubezpieczenie firmy w zakresie floty pojazdów, to możliwość negocjowania stawki. Im więcej pojazdów chcesz ubezpieczyć, tym możesz liczyć na atrakcyjniejsze oferty cenowe. Ponadto dodatkowe zniżki proponowane są tym firmom, które posiadają zadowalający przebieg dotychczasowego ubezpieczenia, czyli tzw. bezszkodowość.

Buy untraceable essays

Leave a Reply

5 + 3 =

Your email address will not be published. Required fields are marked *