Transport ponadgabarytowy maszyn

1

Transport ponadgabarytowy maszyn

 

Zakupiona dopiero co maszyna budowlana czy rolnicza sama nie dojedzie do miejsca docelowego. Dlatego w takich przypadkach zastosowanie znajduje odmiana transportu specjalistycznego, a mianowicie transport ponadgabarytowy.

Transportem ponadgabarytowy czy też ponadnormatywnym nazywa się transport obiektów ciężkich oraz o sporych wymiarach, w przypadku których nie można zastosować zwykłych naczep. Do transportu tego typu potrzebne jest zaawansowane zaplecze, dlatego też nie każda firma jest wstanie prowadzić obsługę w przedstawionym zakresie. W takich sytuacjach konieczne jest dobranie firmy mogącej pochwalić się w tej dziedzinę odpowiednimi kwalifikacjami, infrastrukturą oraz doświadczeniem.

Profesjonalny sprzęt do przewozu gabarytów

Maszyny umieszcza się na specjalnych naczepach – nie są to naczepy standardowe, ale najczęściej naczepy niskopodwoziowe, które pozwalają także na łatwiejszy załadunek gabarytów. Wymiary naczepy oraz jej nośność muszą być indywidualnie dopasowane do sprzętu. Najczęściej wykorzystywane są naczepy, które pozwalają na rozciąganie ich wzdłuż oraz wszerz – modele Tele, Semi oraz Tiefbett.

Nie tylko naczepa

Do przewiezienia ładunku ponadgabarytowego potrzebna jest jednak nie tylko sama przyczepa. Jako że jest to szeroko zakrojona operacja logistyczna, w takim przypadku konieczne jest opracowanie optymalnej trasy przewozu, która będzie bezpiecznie wiodła z punktu wyjścia do punktu docelowego. Wiadukty, mosty, ograniczenia co do maksymalnego obciążenia – na wszystko należy zwrócić uwagę, aby przewieźć obiekt na wyznaczone miejsce. Często potrzebne jest też asekurowanie przewozu lub demontaż sygnalizacji świetlnej, jeżeli obiekt jest zbyt duży, aby zmieścić się na skrzyżowaniu.

Tylko z ekspertami

Jeżeli zamierza się przewieźć maszynę o większych niż standardowe gabarytach, w takim przypadku warto w szczególności zdecydować się na usługi doświadczonych w branży firm. Nie każda jest w stanie sprawić, że powierzone jej mienie dotrze do celu bez problemów. Najlepiej wobec tego powierzyć sprawę w ręce ekspertów w swojej dziedzinie. Adresy można bardzo łatwo znaleźć w Internecie, a na stronach firm obsługujących transport specjalistyczny zapoznać się bliżej z ich kompetencjami, referencjami, zapleczem, także z cenami.

Ceny transportu ponadgabarytowego

Koszty zrealizowania usługi zależne są od kilku czynników – dotyczą między innymi wymiarów i ciężaru ładunku, a w związku z tym sprzętu, który ma być przeznaczony do jego przewiezienia, następnie także dystansu oraz dodatkowych usług – maszyna może być specjalnie ubezpieczona, może być potrzebne pilotowanie samochodu wiozącego obiekt. W celu sprawdzenia kosztów najlepiej skontaktować się z przewoźnikami i poprosić o wycenę.

Podsumowując, transport specjalistyczny, w tym ponadgabarytowy maszyn to sprawa tylko dla ekspertów w swojej dziedzinie. Do prac wykorzystuje się zaawansowane zaplecze, również pracownicy muszą być odpowiednio przeszkoleni, aby cały proces był prawidłowy, a powierzony ładunek dotarł do celu bez uszkodzeń i na czas.

Professional essay writers india

One Comment

  1. Hello to every body, it’s my first pay a visit of this website; this webpage carries amazing and really fine information in support of visitors.

Leave a Reply

piętnaście − 9 =

Your email address will not be published. Required fields are marked *