Transport międzynarodowy – gdzie szukać pomocy?

0

3Firmy zajmujące się eksportem, znajdujące swoich klientów w daleko położonych krajach, muszą organizować transport sprzedawanych towarów. Załadunek musi być odpowiednio zabezpieczony, gdyż uszkodzenie jednej palety może ponosić za sobą ogromne koszty. Czasem dostawa towaru do klienta jest możliwa jedynie drogą morską, co można zrealizować przy pomocy specjalistycznej firmy usługowej.

Terminowość to podstawa

W biznesie ważną kwestią jest czas. Terminowe dostawy mogą zdecydować o naszej dalszej współpracy z klientem i wpłynąć pozytywnie na renomę firmy. Niedopuszczalnym jest pozwolić sobie na zbyt późne zlecenie usługi transportowej. Nieważne z jak zaufanymi dostawcami mamy do czynienia, pokonanie długiej trasy nie jest możliwe w dwa dni. Na czas realizacji zlecenia wpływa nie tylko odpowiednio skuteczny i nowoczesny środek transportu, ale również kwalifikacje pracowników. Załadowanie ładunku w porcie musi się odbywać szybko i sprawnie.
Wózki widłowe mogące udźwignąć nawet do kilkudziesięciu ton zdecydowanie poprawiają organizację pracy, pod warunkiem, że w porcie jest odpowiednia liczba przeszkolonych operatorów. To samo tyczy się rozładowania towaru w miejscu docelowym.

Odpowiednie warunki transportu

Ablogis aranżuje sprawne bukowanie miejsc na statkach oceanicznych oraz dowozowych. Firma dba o to, aby nasz towar był ulokowany w odpowiednim miejscu. Niektóre tworzywa, jak np. materiały skóropodobne, łatwo wchłaniają intensywne zapachy, a ich pozbycie się jest problematyczne. Co więcej, odbiorca może być niezadowolony z takiego stanu produktu. Specjaliści dokładają wszelkich starań, aby miejsce ulokowania naszego załadunku było również wolne od wilgoci. Mimo zabezpieczenia kartonów czy skrzyń, wilgoć również może doprowadzić do powstania nieprzyjemnego zapachu. Jeśli naszym celem jest transport zwierząt, nie musimy martwić się o ryzyko zarażenia przez inne czworonogi. Każda firma transportowa świadczy bowiem usługi kontroli weterynaryjnych, fitosanitarnych oraz SANEPIDu. Umieszczenie załadunku na statku wydaje się zatem bezpiecznym sposobem dostawy. Nigdy jednak nie mamy pewności, czy podczas transportu nie dojdzie do obluzowania się zabezpieczeń innych towarów lub czy statek nie ulegnie wypadkowi. Dlatego ważne jest, aby dla własnego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, wykupić ubezpieczenie załadunku. Dla jeszcze większej ochrony towarów warto wybierać firmy transportowe, których biuro jest usytuowane bezpośrednio przy porcie, tak aby odprawy celne, rewizje, załadunki oraz rozładunki odbywały się pod stałą kontrolą. Daje to szybką możliwość interwencji w przypadku nietypowych sytuacji.

Praca firm transportowych nie kończy się na wyładowaniu towarów w porcie. Ablogis oferuje również dostawę kontenerów z portów w Gdyni i w Gdańsku do odbiorcy znajdującego się na terenie Europy. Z tak kompleksową obsługą mamy pewność, że powierzamy nasz załadunek w dobre ręce i nie musimy się ograniczać jedynie do handlu na terenie naszego kraju. Inwestycja w dostarczanie naszych produktów do daleko położonych krajów, zwróci się kilkukrotnie dzięki rozreklamowaniu firmy i zwiększeniu ilości klientów.

Leave a Reply

2 + 18 =

Your email address will not be published. Required fields are marked *