Taśmy spinające

0

Taśmy spinające

Praktycznym sposobem, by zabezpieczyć różnego rodzaju ładunki podczas magazynowania oraz transportu jest zastosowanie taśm spinających. W tej kategorii produktów znajdziemy taśmy tkane, taśmy WG, PET oraz polipropylenowe, a także liczne akcesoria do nich. W sprzedaży, poza samymi taśmami, dostępne są: zapinki polipropylenowe, metalowe i druciane, służące do ręcznego opasywania, stojaki i wózki do taśm – funkcjonalne i solidne ze specjalną przegrodą na narzędzia, nożyce, naprężacze i paskowacze do opasywania pionowego i poziomego, a także narożniki ochronne oraz pasy transportowe.

Taśmy tkane

Poliestrowe taśmy tkane wykorzystuje się przy bandowaniu paczek ciężkich i bardzo ciężkich. Taśmy tego typu wykonane są z przędzy poliestrowej, układanej wzdłużnie i poprzecznie, dzięki czemu są bardzo elastyczne i jednocześnie wytrzymałe. Niewątpliwą zaletą tego typu taśm jest wysoka odporność na przetarcia, zwłaszcza w tak newralgicznym miejscu, jak krawędzie paczki.

Taśmy WG

Taśma WG jest jednym z rodzajów poliestrowych taśm miękkich. Używana jest przy zabezpieczaniu palet i ładunków o dużej wadze. Taśma ta jest przede wszystkim trwała i wytrzymała, dzięki czemu jest w stanie przez długi czas utrzymać stałe naprężenie. Taśmy WG dostępne są w dwóch rodzajach – standardowe oraz dodatkowo wzmocnione.

Polipropylenowe taśmy opakowaniowe

Taśmy opakowaniowe polipropylenowe mają za zadanie zabezpieczać towar podczas transportu. Dobrze sprawdzają się przy pakowaniu paczek o różnych ciężarach od małych i lekkich po duże i ciężkie. Używane są także do zabezpieczania palet. Taśmę aplikuje się przy pomocy napinacza lub paskowacza. W trakcie spinania zapinka taśmy zostaje specjalnie zagnieciona, co ją unieruchamia. W ten sposób przesyłka zostaje zabezpieczona i można przekazać ją do transportu.

Ze względu na zastosowanie dostępne w sprzedaży taśmy można podzielić na trzy grupy:

  • Lekkie, o szerokości 5 – 8mm

Taśmy te mają wytrzymałość od 53 do 105 daN. Wykorzystuje się je do opinania paczek o niewielkiej masie, zawierających dokumenty, banknoty, gazety czy listy. Najczęściej taśm tych używa się w papierniach, drukarniach i urzędach pocztowych.

  • Średnie, o szerokości 9 – 12 mm

Taśmy PP zaliczane do kategorii „średnie”, wykorzystuje się zarówno do spinania ręcznego, jak i maszynowego. Doskonale sprawdzają się w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych służących właśnie do opinania paczek.

  • Ciężkie, o szerokości 14 – 19 mm

Taśmy ciężkie charakteryzują się wytrzymałością do 405 daN. Są szczególnie zalecane do zabezpieczania szykowanych do transportu palet. Tego typu taśmy używane są do opinania ciężkich paczek, często z materiałami budowlanymi i przemysłowymi. Używa się ich najczęściej są w cegielniach, firmach ceramicznych czy tartakach.

Dostępne dziś na rynku taśmy spinające produkowane są przy użyciu nowoczesnych technologii, dzięki czemu są mocne i jednocześnie wydajne. Dzięki wysokiej jakości oraz przeznaczeniu zarówno do pakowania ręcznego, jak i przy pomocy automatycznych systemów, wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu i handlu.

Taśmy spinające odnajdziesz na http://www.rajapack.pl/tasmy-samoprzylepne-spinajace/tasmy-spinajace-tasmy-do-bandowania.html

http://samedayessays.org/essay-writing/
Help writing a essay

Leave a Reply

trzy × 2 =

Your email address will not be published. Required fields are marked *