Szybka kontrola przesyłki u kuriera

0

Szybka kontrola przesyłki u kuriera

Ceny przesyłek kurierskich są uzależnione przede wszystkim od ich wagi. Firmy kurierskie mają ścisłe wymagania dotyczące parametrów przesyłek. Każda firma posiada wewnętrzne wytyczne, z którymi warto zapoznać się przed nadaniem paczki. Na szybkie skontrolowanie przesyłki kurierskiej pozwalają wagi kontrolne, które umożliwiają weryfikację nadanych paczek i sprawdzenie, czy dana przesyłka jest zgodna ze złożonym zleceniem.

Zarówno te, jak i inne urządzenia ważące znajdują się w ofercie grupy PRECIA MOLEN, która jest uznanym na całym świecie producentem produktów i systemów wagowych i dozujących, przeznaczonych do każdej branży i aktywności przemysłowej. Oferta firmy obejmuje ważenie, dozowanie, zliczanie i sterowanie, od precyzji 0,1 mg aż do nośności 400 ton. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, przedsiębiorstwo stworzyło produkty umożliwiające doskonałą adaptację do każdego systemu, a szeroka gama akcesoriów gwarantuje łatwe i funkcjonalne przystosowanie do specyficznych wymagań każdego przedsiębiorstwa. Szczegółowa oferta firmy znajduje się na stronie internetowej preciamolen.com.pl.

Do produkcji urządzeń grupy PRECIA MOLEN wykorzystywane są elementy wyprodukowane w zakładach firmy lub wykonane przez sprawdzonych kontrahentów. Daje to pewność pełnej kompatybilności i niezawodności oferowanych układów wagowych. W ofercie firmy znajdują się m.in. wagi i urządzenia kompletne, jak np. waga klasy II o dużej nośności. Jest ona odpowiednia do ważenia opakowań zawierających cenne produkty, które powinny być ważone na instrumentach o dużej nośności i maksymalnej precyzji.

Z opakowaniami zawierającymi cenne produkty mają do czynienia firmy kurierskie, które muszą dokonywać weryfikacji nadanych przesyłek. Wszelkie przesyłki, odebrane od nadawcy przez przewoźnika, są weryfikowane z informacjami zawartymi na liście przewozowym. Firmy kurierskie dokonują weryfikacji na dwóch etapach – najpierw kurier sprawdza przesyłkę pod względem pakowania i gabarytów, a na drugim etapie dział kontroli w magazynach i sortowniach układa przesyłki na wadze oraz przy wzorcu wielkości i wychwytuje przesyłki niezgodne ze złożonym zleceniem. W przypadku wykrycia niezgodnej przesyłki występuje konieczność opłacenia dodatkowych kosztów. Obejmują one koszt dokonania weryfikacji oraz dopłatę do wysyłki paczki zgodnej z rzeczywistością.

W przypadku podania nieprawdziwych danych dotyczących wagi, wymiarów, zawartości oraz sposobu opakowania przesyłki kurierskiej nadawca jest zobowiązany do zapłacenia różnicy cenowej między faktyczną ceną za przesyłkę a ceną zapłaconą przez niego wcześniej.

Podstawą do naliczenia opłaty jest przede wszystkim wyższa waga – rzeczywista lub wymiarowa. Wagę wymiarową stosuje się do przesyłek, które pomimo stosunkowo niewielkiej wagi, mają duże rozmiary. Obliczając wagę wymiarową, bierze się pod uwagę długość, szerokość i wysokość paczki.

Urządzenia ważące, wykorzystywane w firmach kurierskich oraz w innych branżach, można zakupić u uznanego na świecie producenta systemów wagowych PRECIA MOLEN, którego szczegółowa oferta znajduje się na stronie internetowej preciamolen.com.pl.

samedayessays
Who can write my term paper

Leave a Reply

siedem − jeden =

Your email address will not be published. Required fields are marked *