Samochód z Das Welt Auto

Auta używane od lat są bardzo popularne nie tylko w Polsce. Znaleźć można prawdziwe perełki, włącznie z doskonale zachowanymi youngtimerami. Dla tych, którzy nie do końca przekonani są do takiego rozwiązania, z drugiej jednak strony nie do końca uśmiecha im się płacenie za pojazd prosto z salonu, który straci znaczną część wartości jak tylko wyjedziemy od dealera, rozwiązaniem mogą być używane samochody z gwarancją, wystawianą przez firmę zajmującą się odkupem i ponowną sprzedażą aut.

Gdzie kupić używane auto?

Możliwości jest kilka. Jeżeli sprzedający jest osobą prywatną, koniecznie musimy sprawdzić kilka rzeczy, jak choćby sprawdzenie historii wypadkowej pojazdu po numerze VIN (Vehicle Identyfication Number). Od 1981 roku numery VIN są ustandaryzowane i składają się z 17 znaków. Warto też poprosić znajomego mechanika o to, żeby obejrzał z nami samochód, który chcemy kupić – na pewno dostrzeże więcej i lepiej będzie wiedział, na co powinno się zwrócić uwagę.

Do ponownej sprzedaży trafiają także pojazdy flotowe, używane w firmach w charakterze samochodów służbowych. Wybór takiego rozwiązania ma swoje plusy i minusy. Taki pojazd, jakkolwiek stosunkowo młody, z pewnością będzie miał duży przebieg, prawdopodobnie w okolicach 200tys km. Z drugiej strony, auta używane odkupowane od firm będą posiadały szczegółową dokumentację przeglądów, napraw czy jakichkolwiek modyfikacji, jeżeli takie miały miejsce oraz wszystkie faktury z nimi związane, począwszy od daty zakupu.

Das Welt Auto: samochody używane

Istnieją także wspomniane we wstępie firmy zajmujące się głównie odkupem i późniejszą sprzedażą aut. Działają zazwyczaj przy salonach dealerskich popularnych marek, które często oferują swoim Klientom zostawienie dotychczasowego pojazdu w ramach rozliczenia przy zakupie nowego. W skrócie, zostawiamy stary samochód i, rzecz jasna za odpowiednią dopłatą, dostajemy nowy.

Tego rodzaju firmy oferują używane samochody z gwarancją, trwającą zazwyczaj rok, przeważnie z możliwością przedłużenia na dłuższy okres. Wartym odnotowania graczem na rynku jest Das Welt Auto, które ponadto gwarantuje sprawdzony stan techniczny i pewny przebieg sprzedawanych samochodów. Jest to potwierdzone odpowiednim certyfikatem i zapewnione choćby przez to, że program ten przewiduje odkup tylko i wyłącznie samochodów serwisowanych w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, czyli ASO. Nie musimy obawiać się o przekręcony licznik czy o to, że nasze auto ma na sobie więcej szpachli niż ściana albo niektóre nowoczesne obrazy olejne.

Bezwypadkowe auto z Niemiec za półdarmo!

Nie oszukujmy się – nikt nie sprzeda dobrego, dwuletniego BMW za 10 czy 20 tysięcy złotych. Pomijając jednak oczywiste oszustwa, auta używane mogą skrywać w sobie wiele niekoniecznie przyjemnych tajemnic. Jeżeli zatem nie jesteśmy doświadczonym mechanikiem, które potrafi od razu rozpoznać wszystkie z nich, najrozsądniejsze wydaje się skorzystanie z usług firm takich jak Das Welt Auto: samochody używane z takiego źródła z pewnością będą służyć przez długie lata.