Przesyłki zagraniczne – co warto wiedzieć przed nadaniem paczki?

Aby nadać paczkę do adresata znajdującego się poza granicami Polski, należy skorzystać z firmy kurierskiej, która zajmuje się tego rodzaju usługami. Proceder może być odmienny od tego przeprowadzanego na terenie kraju, lecz nie jest niczym trudnym. Przede wszystkim trzeba dopełnić formalności, które wynikają z tego, że paczka zostanie wysłana dosyć daleko, więc konieczne jest zadbanie o jej bezpieczeństwo.

Nadawanie przesyłek do państw poza Unią Europejską

Sytuacja związana z nadawaniem przesyłek zagranicznych do państw należących do Unii Europejskiej nie jest zbyt skomplikowana. Dużo trudniej jest to zrobić w przypadku krajów, które do niej nie należą. Trzeba wówczas opłacić cło, a do paczki muszą być dołączone dokumenty celne, w których będzie podana jej wartość oraz zostanie określone to, co się w niej znajduje.

Gdy przesyłką jest koperta, w której mieszczą się dokumenty, nie muszą być do niej dołączone dokumenty celne. Poza tym w przypadku, kiedy zawartość paczki nie jest zbyt cenna – wynosi do 22 €, procedura celna jest dużo łatwiejsza. Wtedy wymagana jest tylko karta odprawy celnej. Osoby posiadające firmy muszą mieć potwierdzenie zakupu towaru w postaci na przykład faktury.

Epaka – proste nadawanie paczek

Poza opcją wyboru kuriera, który zajmuje się przekazywaniem paczek na rynku międzynarodowym, istnieje również możliwość skorzystania z innego rozwiązania, jakim jest platforma wysyłkowa. Jedną z takich platform jest epaka.pl, która dostarcza przesyłki zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami.

Platforma gwarantuje niskie ceny, a przesyłka nadana za jej pośrednictwem bezpiecznie dotrze pod wskazany adres. Po określeniu rodzaju przesyłki i wskazaniu adresata, można też zdecydować się na usługi dodatkowe. Aby poznać ceny świadczeń danej firmy kurierskiej, należy podać wymiary paczki, jej wagę oraz rodzaj opakowania, należy również pamiętać, aby wybrać kraj, do którego paczka ma zostać dostarczona. Po odebraniu przesyłki przez kuriera, zostanie ona przekazana we właściwe ręce.

Plusy usług wykonywanych przez platformy wysyłkowe

Z pewnością nie każdy wie, co kryje się pod pojęciem platforma wysyłkowa, a taka wiedza bywa niekiedy bardzo potrzebna. Epaka.pl współpracuje ze świetnymi firmami kurierskimi, dlatego daje to pewność, że każda usługa realizowana za jej pośrednictwem będzie wykonywana z najwyższą starannością. Dzięki tego typu platformie można również w szybki sposób porównać ceny usług firm oraz opłacić je online.

Umożliwia ona również wysyłanie przesyłek niestandardowych i nadawanie ich w zasadzie do każdego miejsca znajdującego się na świecie. Poza tym nie trzeba podpisywać umowy ani deklarować minimalnej liczby paczek. Można nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu i mieć pewność, że realizacja usługi będzie terminowa, a paczka bezpiecznie dotrze do adresata.