Przesyłka kurierska za pobraniem

Czy przesyłki za pobraniem są obecnie popularne? Wbrew wszelkim pozorom tak. Wiele osób traktuje tą formę dostarczenia produktów zamówionych przez internet jako bardziej bezpieczną. Jeśli więc prowadzisz e-sklep, warto poszukać kuriera, który zapewnia szybkie przekazanie opłat uiszczonych przez odbiorcę.

Przesyłka za pobraniem nadal w użyciu

Wspomnieliśmy już, że pomimo dostępności szybkich płatności internetowych, wiele osób decyduje się na zamawianie przesyłki za pobraniem ze względu na poczucie pewności, że zakupy do nich dotrą. To jednak nie wszystko. Część klientów uważa, że jeśli zapłacą dopiero przy odbiorze, sprzedawca szybciej dokona wysyłki.

Z punktu widzenia sprzedawcy – nawet jeśli założenie takie jest niesłuszne – warto dopasować się do oczekiwań konsumentów. Otwartym jednak pozostaje pytanie, którego konkretnie kuriera wybrać. W tej ostatniej kwestii ciekawym wyjściem może być skorzystanie z usług któregoś z brokerów kurierskich.

Dlaczego akurat broker kurierski?

Dzięki pośrednikom możesz łatwo uzyskać niższe ceny u firm kurierskich – i to bez względu na liczbę nadawanych paczek.

Łatwa integracja kuriera ze sklepem internetowym

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na współpracę bezpośrednio z kurierem, czy z brokerem, zwróć uwagę na łatwość wdrożenia modułu ułatwiającego śledzenie przesyłek przez klientów Twojego sklepu. Nawet jeżeli obecnie obsługujesz niewiele przesyłek, w przyszłości zautomatyzowany system może oszczędzić Ci sporo czasu.

Sprawdź przy tym, czy dana firma już teraz współpracuje z wieloma sklepami. Jeżeli tak, to jest to pewnym wyznacznikiem braku problemów z funkcjonowaniem tego typu integracji.

Certyfikaty

Warto zwracać uwagę na certyfikaty posiadane przez firmy zajmujące się przesyłkami, w tym m.in. licencją na pośrednictwo w transporcie drogowym i rejestracją w GIODO. Część brokerów, jak np. umożliwiający zamówienie kuriera za pobraniem eBox24 chwali się również ubezpieczeniem OC spedytora, które jest gwarancją bezpieczeństwa.

Szybkość zwrotu pobrań

Wielu właścicieli sklepów ma opory przed wysyłaniem przesyłek za pobraniem właśnie z powodu obawy o terminowość zwrotu pobrań. Są jednak brokerzy, którzy słyną z dużej dbałości o owe terminy. Jest tak m.in. w przypadku wspomnianej już firmy eBox24, która przez ostatnie lata zebrała wiele pozytywnych opinii widocznych w Opineo, serwisie agregującym oceny sklepów i kurierów – ponad 1000 ocen, przy 97% polecających jest tego dobrym wyznacznikiem.