PRZEPROWADZKI – CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W USŁUGI PROFESJONALISTÓW?

Przeprowadzka z mieszkania do mieszkania wydaje się na pierwszy rzut oka szybkim i prostym aspektem. Kwestia zaczyna się znacznie komplikować, gdy dochodzi do momentu, kiedy to należałoby rozłożyć (przynajmniej częściowo) meble i przetransportować je, do nowego mieszkania.

Taki proces jest niezwykle mozolny i wymaga odpowiedniego pojazdu oraz zaplecza by móc odpowiednio wszystko zabezpieczyć do podróży. Inną jeszcze kwestią są meble, których rozkładanie nie wchodzi w grę (różnego rodzaju antyki itd.). Rynek tego typu usług jest przesycony różnego rodzaju „firemkami”, w których to przypadkowi ludzie próbują swoich sił, co często kończy się po prostu problemami, nerwowymi sytuacjami, a ostatecznie także często i uszkodzeniem przewożonego sprzętu. Oczywiście nie jest to regułą, jednak warto zasięgnąć opinii znajomych, poszukać informacji w internecie by wybrać tą prawdziwe profesjonalną firmę i mieć spokojną głowę o brak strat w majątku.

Inną zaletą tego typu rozwiązań jest ich niezaprzeczalny komfort – bowiem zlecając przeprowadzkę, nie musisz się martwić o organizację pomocy, transport, kompletnie o nic. Jedyne o czym musisz pamiętać, to opróżnienie szaf i spakowanie swojego dobytku do toreb podróżnych, kartonów, plecaków itd.. Przeprowadzając się między mieszkaniami na terenie tego samego miasta, jest to być może mniej istotna kwestia, jednak dużą zaletą profesjonalnych firm jest ich rzetelność i punktualność (oczywiście zdarzają się przypadki losowe) dzięki czemu możesz zaplanować dany dzień by wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru firmy?

1. Nieposzlakowana opinia na rynku, posiadanie odpowiedniej wielkości pojazdu, którego przestrzeń ładunkowa pomieści transportowane meble.

2. Odpowiednie zaplecze i wyposażenie,mające na celu zabezpieczyć przewożony majątek by ograniczyć do minimum jakiekolwiek jego uszkodzenie.

3. Cena – nie może być przesadnie wysoka, bowiem sama w sobie nie świadczy jeszcze wprost o jakości świadczonej usługi – przykładowo transport podczas przeprowadzki może oscylować koło kwoty 60 zł (oczywiście jest to zależne od odległości itd.).

Źródło:

http://lenar.waw.pl/