Poduszki powietrzne – proste i skuteczne zabezpieczenie ładunków!

Przewóz towarów to złożony proces, na którego sukces składa się kilka czynników. Najmniejsze zaniedbanie może doprowadzić do fatalnych skutków, dlatego warto dopracować wszelkie kwestie związane z planowanym transportem. Dziś pod lupę bierzemy bezpieczeństwo ładunków!

Jak zabezpieczyć transport? Postaw na worki sztauerskie!

Sposobów na zabezpieczenie towarów jest wiele, ale nie wszystkie uwzględniają bardzo ważną kwestię – ich przemieszczanie się podczas jazdy. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na to, aby zapobiec uszkodzeniu ładunków, są worki sztauerskie zwane także poduszkami powietrznymi.

Są to poduszki wypełnione sprężonym powietrzem, które służą do wypełniania pustych przestrzeni w lukach ładunkowych, a co za tym idzie zapobieganiu przemieszczania i przewracania się ładunków. Jednocześnie amortyzują wstrząsy i wibracje, chroniąc towar przed zniszczeniem.

Zalety poduszek powietrznych

Worki sztauerskie wykonane są z mocnego, wodoodpornego papieru i trójwarstwowej wytrzymałej folii PE. To połączenie sprawia, że są one bardzo szczelne i wytrzymałe. Dzięki unikalnym zaworom opróżnianie i napełnianie poduszek powietrzem jest szybkie i nieskomplikowane – trwa to zaledwie kilka sekund!

Charakteryzuje je także bardzo duża wytrzymałość – niektóre modele wytrzymują nacisk nawet 43 ton oraz niskie i wysokie temperatury (od -25 st. C do 65 st. C)! Dzięki temu mogą być wykorzystywane wielokrotnie, co zmniejsza koszty zabezpieczenia towarów i reklamacji związanych z ich uszkodzeniem.

Poduszki powietrzne można stosować do zabezpieczenia prawie wszystkich rodzajów ładunków. Doskonale sprawdzają się zarówno na naczepach samochodowych, kontenerach, jak i wagonach kolejowych czy ładowniach statku.

Podstawowe modele i rozmiary:

MODEL LIGHT
Worki do zabezpieczeń w kontenerach mają zastosowanie przy przewozie ładunków lekkich. Worki powietrzne możemy stosować w kontenerze oraz na samochodzie ciężarowym. Worki sztauerskie tego modelu wytrzymują nacisk do 12 t. Produkowane są w następujących rodzajach: FLEX, LIGHT, LIGHT PLASTIC. W celu łatwiejszej identyfikacji w większości oznaczone są paskami zielonymi.

MODEL MEDIUM
Stosuje się je do zabezpieczania ładunków ciężkich. Wytrzymują naciski do 23 ton. W celu łatwiejszej identyfikacji oznaczone są paskami czerwonymi.

MODEL HEAVY
Bardzo wytrzymałe worki do zabezpieczeń w kontenerach. Worki sztauerskie tego typu stosowane są do ochrony ładunku podczas długotrwałego transportu w ekstremalnych warunkach. Specjalna technologia wytwarzania poduszek sprawia, że wytrzymują naciski do 40 ton. W celu łatwiejszej identyfikacji oznaczone są paskami niebieskimi.