Plastikowe skrzynie – łatwy i wygodny transport?

Pomimo tego, że na rynku znajdziemy różnorodne opakowania służące zarówno do przechowywania produktów i towarów, jak i ich transportu, to na rynku opakowań prym wiodą jednak cały czas skrzynie z tworzyw sztucznych. Co warto o nich widzieć? Czy tego typu skrzynie różnią się między sobą? Na co zwrócić uwagę wybierając konkretne skrzynki z tworzywa sztucznego dla naszej firmy?

Skrzynie z tworzyw sztucznych znajdują swoje zastosowanie obecnie niemal w każdej dziedzinie przemysłu, przetwórstwa oraz handlu. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy mamy na myśli ilości detaliczne produktu, czy też hurtowe – sprawdzają się równie dobrze.

Rozmiar skrzyń z tworzyw sztucznych

Podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwracać uwagę decydując się na stosowanie skrzyń z tworzyw sztucznych w naszej firmie, jest ich rozmiar. Tutaj należy brać pod uwagę wygodę składowania, transportu oraz prezentacji produktów, ale również samo postrzeganie marki jako marki hurtowej czy detalicznej.

Odpowiednie atesty

Wspomnieliśmy już, że skrzynie i skrzynki z tworzywa sztucznego podbijają rynek i znajdują szerokie zastosowanie w każdej dziedzinie. Warto pamiętać jednak o tym, że nie wszystkie skrzynie możemy zastosować w każdej dziedzinie przemysłu. Najbardziej rygorystyczne są oczywiście branże medyczna oraz związana z przetwórstwem żywności, gdzie normy prawne bardzo często określają konkretne wymagania co do transportu i przechowywania. Również z tego powodu stosowane w skrzyniach tworzywa sztuczne muszą być „bezpieczne”, tj. niereagujące z żywnością czy medykamentami. Najpopularniejsze w tych zastosowaniach są skrzynie Schoeller Allibert, gdzie producent gwarantuje nie tylko dobór skrzyń do typu konkretnego produktu, ale również 100 procent bezpieczeństwa dla żywności oraz medykamentów.

Certyfikaty i atesty

Nie znaczy to jednak, że skrzynie z tworzyw sztucznych wykorzystywane w innych branżach produkcyjnych, mogą być stosowane dowolnie, bez jakichkolwiek atestów i certyfikatów. Ze względu na dużą popularność tego typu skrzyń oraz konkurencyjność między poszczególnymi producentami, w większości przypadków nawet nie będziemy musieli pytać o certyfikaty i atesty, gdyż producenci sami nam je przedstawią zachwalając swój produkt.

Skrzynie Schoeller Allibert – najpopularniejsze skrzynie

Jednymi z najpopularniejszych skrzynek z tworzyw sztucznych są skrzynie pochodzące od producenta Schoeller Allibert, który od ponad 50 lat wprowadza na rynek rozwiązania bazujące na tworzywach sztucznych. Obecna oferta to nie tylko proste skrzynie z tworzyw sztucznych dedykowane konkretnym branżom, ale również skrzyniopalety z tworzywa sztucznego czy nawet plastikowe palety.

Podsumowując, „plastikowe” skrzynie mogą nie tylko wspomóc transport i składowanie naszych produktów, ale również zapewnić ich estetyczną ekspozycję już w przypadku handlu detalicznego.