Paczka na terenie Unii Europejskiej – jak odbywa się wysyłka?

Wysyłka paczek na terenie Unii Europejskiej nie stanowi dziś dla kurierów żadnego problemu. Zaawansowane systemy przewozowe pozwalają na szybki i sprawny transport przesyłek o różnych gabarytach. Zarówno firmy sprzedażowe, jak i indywidualni klienci na co dzień wysyłają paczki do najodleglejszych krajów Unii. Warto wiedzieć, jak dokładnie odbywa się wysyłka!

Jak wysłać paczkę za granicę?

Za pomocą platformy wysyłkowej Sendit.pl istnieje możliwość zamówienia kuriera i wysyłki paczki online do krajów Unii Europejskiej. Logując się na konto użytkownik ma dostęp do wielu przydatnych opcji, w tym szybkiej wysyłki. Działania są takie same jak w przypadku wysyłek krajowych, jedyną różnicą jest cena, wynikająca z odległości, na jaką wysyła się paczkę. Pierwsze co należy zrobić, to przygotować paczkę do wysyłki. Następnie wypełnia się dostępny na stronie formularz, w którym podaje się adres, gdzie ma zostać doręczona. Kolejnym krokiem jest opłacenie przesyłki i wydrukowanie potrzebnych dokumentów. Z tak przygotowanymi dokumentami paczkę przekazuje się kurierowi, który może przyjść do domu lub istnieje też możliwość zaniesienia paczki do specjalnego punktu odbioru.

Jakie są korzyści wynikające z korzystania z platform wysyłkowych?

Użytkownik, logując się na daną platformę do wysyłki paczek, zyskuje korzyści w postaci: spersonalizowanych stawek i zniżek przy wysyłce wielu paczek, zarządzania nadawaniem i odbiorem przesyłek, w tym także międzynarodowych, narzędzi do zarządzania kontem online i płatnościami, w tym wsparcie w wypełnianiu dokumentów, oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb i możliwość wysyłki paczek z domu lub specjalnego punku nadania. Ponadto plusem jest możliwość wybrania jednego z siedmiu najpopularniejszych przewoźników, a także dokładne śledzenie postępu dostawy i odbioru paczki. Wszelkie formalności załatwia się online, więc nie trzeba nawet wychodzić z domu. Co więcej, jeśli użytkownik się pomyli, lub paczka nie zostanie odebrana, istnieje możliwość przekierowania przesyłki lub zwrotu do nadawcy.