Odpowiednie wzmocnienie konstrukcji

Każda struktura budowlana potrzebuje stosownego podparcia, aby bezproblemowo spełniać swoje zadanie. Do zamontowania takiego wykończenia nie potrzeba jednak drogich materiałów i skomplikowanych kompozycji. Proste w konstrukcji i gwarantujące odpowiednie podparcie są gabiony, które coraz częściej wykorzystywane są w branży budowlanej.

Wysoka jakość i prostota montażu

Gabiony to element budowlany wznoszony w celu wsparcia poszczególnych fragmentów podłoża, np. skarp, nasypów, brzegów rzek czy miejsc położonych przy drogach. Ich prosta konstrukcja jest łatwa w montażu i solidna, przez co cieszą się one rosnącą popularnością i szerokim zastosowaniem. Gabiony doskonale podtrzymują osuwające się podłoże lub stanowią zabezpieczenie np. przed degradacyjną działalnością rzek. Świetnie sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych oraz przy różnym ukształtowaniu terenu. To dobre rozwiązanie zarówno w zastosowaniu domowym, jak i na szerszą skalę. Najczęściej wykorzystywane jest w budownictwie drogowym oraz wodnym, jednak pewne rodzaje gabionów spotyka się także na prywatnych posesjach.

Połączenie wytrzymałych materiałów

Gabiony stanowią zazwyczaj prostopadłościany w formie koszy, wykonanych z prętów oraz siatki stalowej. Wnętrze wypełnione jest często kamieniami bądź też żwirem, jednak w mniejszej liczbie przypadków. Gabiony pomimo swojej niepozornej konstrukcji są wytrzymałe i tworzą wyjątkowo solidne wykończenie i podporę innych procesów budowlanych.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje tego typu struktur architektonicznych. Gabiony mogą występować w formie plecionej, a także zgrzewanej. Pierwszy rodzaj wykonany jest z siatki stalowej, o sześciokątnych oczkach, zaplatanych dwukrotnym skręceniem drutu. Mogą występować pod postacią koszy lub materacy. Pokryte warstwą antykorozyjną są w stanie przetrwać każdą pogodę i zmienne czynniki zewnętrzne. Ponadto istnieje możliwość powleczenia drutu gabionowego materiałem PCV, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Takie gabiony wykorzystywane są przy budowie dróg, infrastruktury kolejowej czy hydrotechnicznej. Drugi rodzaj, czyli struktury zgrzewcze, wykonane są  paneli siatki o prostokątnych bądź kwadratowych oczkach. Druty ustawione są prostopadle do siebie, co zapewnia całości odpowiednią wytrzymałość i solidność. Ich powierzchnię pokrywa się antykorozyjną powłoką cynkową, która zapewnia odpowiednia trwałość.

Najlepsze rozwiązania

Decydując się na montaż gabionów, warto skorzystać z usług sprawdzonych dostawców tego typu rozwiązań. Firma ViaCon zapewnia wysoką jakość swoich usług oraz gwarancję dbałości o każdy szczegół. Prosta konstrukcja gabionów jest trwała i sprawdzi się w każdej sytuacji. To wyjście dla najbardziej wymagających użytkowników.

Źródło: http://viacon.pl/