Najważniejsze zalety namiotów magazynowych

Rozpoczęcie sezonu jesienno-zimowego to początek problemów ze składowaniem wielu materiałów i towarów, które w miesiącach letnich są przechowywane pod gołym niebem. Przedsiębiorcy działający w przeróżnych branżach zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami magazynowymi.

Jakie rozwiązania są najlepsze? Na pewno takie, które zapewniają dużą elastyczność, przy możliwie najniższych kosztach. Jednym z możliwych rozwiązań jest wykorzystanie namiotu magazynowego. Dlaczego jest to dobry pomysł?

Cechy nowoczesnych hal namiotowych

Hale namiotowe to konstrukcje niezwykle wytrzymałe i stabilne. Do ich produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości materiały. Konstrukcja nośna wykonana jest ze stali, a ściany z polietylenu (PE) lub polichlorku winylu (PVC). Dzięki temu nie należy obawiać się, że hala ulegnie uszkodzeniu pod naporem śniegu lub podczas kontaktu z ciężkich przedmiotów ze ścianami.

Namioty magazynowe wyposażone są w najnowocześniejsze i niezwykle wydajne systemy odprowadzania wody i ochrony przed wilgocią. Natomiast stosowane rozwiązania wentylacyjne zapobiegają skraplaniu się wody wewnątrz namiotu, czyli tak zwanemu efektowi sauny. Dzięki temu przechowywane materiały lub towary są kompleksowo chronione przed negatywnym wpływem opadów atmosferycznych.

Możliwość zastosowania bezpiecznych systemów ogrzewania sprawia, że w hali namiotowej mogą być przechowywane materiały, towary i sprzęty wrażliwe na niskie temperatury. W utrzymywaniu odpowiedniego poziomu ciepła pomagają specjalne systemy uszczelniające łączenia ścian. Przy okazji systemy te poprawiają estetykę namiotu.

Wszystko to sprawia, że nowoczesne hale namiotowe z powodzeniem pełnią rolę magazynów i stanowią doskonałą alternatywę dla hal murowanych lub metalowych.

Koszty zakupu i budowy namiotu magazynowego

W porównaniu z budową hali murowanej lub hali wykonanej w całości ze stali, namiot magazynowy jest inwestycją niezbyt kosztowną.

Dużym atutem takiego rozwiązania jest szybkość montażu. Budowa nawet bardzo dużych obiektów magazynowych zajmuje maksymalnie kilka godzin. Ma to ogromny wpływ na koszt prac budowlanych.

Kolejna zaletą hal namiotowych jest możliwość ich dowolnego powiększania poprzez dodawanie kolejnych modułów. Halę magazynową można również rozdzielać na mniejsze obiekty. Wykorzystywanie obiektów tego typu umożliwia szybkie i elastyczne dostosowywanie powierzchni magazynowej do zmieniających się potrzeb firmy.

Co z podatkiem od nieruchomości?

Ważnym argumentem przemawiającym za wykorzystywaniem namiotu magazynowego jest fakt, że jest on tak zwanym obiektem tymczasowym. W związku z tym nie podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości. Dzięki temu wykorzystywanie namiotu jako magazynu staje się jeszcze bardziej atrakcyjne finansowo. W końcu podatek od nieruchomości może stanowić poważny koszt i w skrajnych przypadkach decydować o rentowności prowadzonej działalności.