Jak zorganizować przeprowadzkę?

Zmiana miejsca zamieszkania to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Liczba obowiązków oraz czynności, o które trzeba zadbać, planując transport mebli i pozostałego wyposażenia do nowej lokalizacji może przyprawiać o przysłowiowy ból głowy.

Podpowiadamy, jak zorganizować przeprowadzkę, by przebiegała ona bezstresowo i o czym pamiętać przy realizacji kolejnych etapów takiego przedsięwzięcia.

Przeprowadzka – zacznij od scenariusza!

Do organizacji tak dużej operacji logistycznej warto podejść z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepszym pomysłem będzie oczywiście stworzenie harmonogramu przeprowadzki, z uwzględnieniem poszczególnych etapów oraz czynności do wykonania. Ważne, by plan zawierał czytelny podział obowiązków na te, które trzeba wykonać:

– na kilka tygodni przed dniem przeprowadzki (wypowiedzenie umów z dostawcami usług, zatrudnienie firmy przeprowadzkowej, uzgodnienie terminu oraz zakresu pomocy, wybór materiałów do pakowania),

– na kilka dni przed zmianą lokalizacji (demontaż mebli i pozostałych sprzętów, pakowanie, przygotowanie do transportu),

– w dniu wyprowadzki (spisanie liczników, wyniesienie ładunku, przewóz, wniesienie i odpakowanie w nowym miejscu),

– w pierwszych dniach po zmianie miejsca zamieszkania (montaż wyposażenia, instalacja niezbędnych mediów oraz usług).

Przeprowadzka na własną rękę czy z firmą transportową?

W ostatnich latach bardzo popularne stało się korzystanie z usług przedsiębiorstw specjalizujących się w pomocy przy zmianie lokum. Współpraca z firmą przeprowadzkową pozwala znacznie zmniejszyć liczbę obowiązków po naszej stronie, gdyż większość przewoźników wykona dla nas nie tylko transport mebli czy ich wyniesienie, ale także zajmie się pakowaniem przedmiotów lub dostarczy materiały niezbędne do ich samodzielnego zabezpieczenia.

Dzięki współpracy z operatorem przewozowym sama przeprowadzka przebiega płynnie i bardziej bezstresowo. To bardzo ważne, szczególnie jeżeli lokum zmieniamy po raz pierwszy. Profesjonalny zespół mający doświadczenie w obsłudze przeprowadzek nie tylko przejmie na siebie wszystkie kluczowe czynności, ale również doradzi i wskaże obszary, które warto uwzględnić przy planowaniu oraz organizacji całego przedsięwzięcia.

Gdzie znaleźć firmę do obsługi przeprowadzki?

Rozwijający się z dużą dynamiką rynek usług przewozowych gwarantuje dostęp do usług firm przeprowadzkowych nie tylko na terenie największych miast, ale także poza metropoliami. Nawet jeśli w najbliższej okolicy nie działa żadna firma o takim profilu, warto poszukać sprawdzonego przewoźnika w sieci. Miejscem, w którym można zlecić przeprowadzkę, wybierając najlepszą ofertę, jest m.in. giełda transportowa WyslijTo, łącząca klientów ze zweryfikowanymi operatorami z całego kraju. W odróżnieniu od typowych firm spedycyjnych i transportowych branża przeprowadzkowa dysponuje specjalistycznymi pojazdami oraz kadrą fachowo wyszkolonych pracowników, mających odpowiednie doświadczenie w przygotowywaniu i obsłudze takich przedsięwzięć. Wszystko to pozwala przeprowadzić się szybko, niedrogo i – co równie istotne – bez zbędnego stresu.