Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

1

Wysyłka paczek może być wąskim gardłem w systemie dystrybucji. Jeśli przesyłka ma przebyć dużą odległość, musi być zabezpieczona w taki sposób, by nie doszło do zamoknięcia ani uszkodzenia jej zawartości.

Paczki w systemie kurierskim są sortowane w zmechanizowany sposób, co naraża je na wstrząsy. Wnętrza samochodów kurierskich także nie są idealne i jeśli w środku jest zbyt duża wilgotność, to bez dobrego opakowania towaru narazimy się na jego zniszczenie i reklamację.

  • Przedmioty, których wysyłka jest kłopotliwa

Najtrudniej jest zapakować takie artykuły jak szkło, urządzenia elektroniczne i przedmioty o dużej wartości. Książki, gazety i broszury uważane są powszechnie za towar, którego wysyłka przebiega bezproblemowo, jednak często ulegają one zamoczeniu lub są narażone na blaknięcie pod wpływem promieniowania UV. Zapakowanie ich we właściwy sposób pozwoli na odbiór w idealnym stanie.

  • Pierwsza osłona – karton

Sposób pakowania zależy zawsze od tego, jak duży, ciężki i wrażliwy na uszkodzenie jest przewożony towar. Prawidłowe pakowanie to przede wszystkim mocny karton, który jest używany tylko raz. Jeśli wykorzysta się go po raz kolejny, to wzrasta ryzyko uszkodzenia zawartości. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki ułożono produkt w jego wnętrzu. Karton musi być dopasowany wielkością, a aby zapewnić odporność na wstrząsy i wibracje, konieczne jest wypełnienie go styropianem, gąbką lub folią bąbelkową (źródło: http://www.kurierem.pl/porady-Dobre-opakowanie-stare-czy-nowe-23.html). Ostatni materiał najlepiej chroni przewożony towar przed zawilgoceniem. Do zaklejenia paczki najlepiej użyć dwóch warstw zwykłej szerokiej taśmy.

  • Zewnętrzna osłona paczki – folia

 

Tylko prawidłowe pakowanie przedmiotów do wysyłki zapewnia, że nie zostaną one zamoczone podczas przenoszenia z samochodu kuriera do klienta w czasie deszczu i w przypadku innych nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli paczka będzie źle zabezpieczona, to odpowiada za to nadawca. Częstym błędem wysyłającego jest użycie szarego papieru, który w czasie transportu zamaka, rwie się i wygląda nieestetycznie.

Najlepszym materiałem chroniącym towar przed zamoknięciem jest folia polietylenowa i polipropylenowa, gdyż stanowi ona barierę dla wody i wilgoci. Warto jej używać do każdej przesyłki, która ma pokonać dużą odległość (na przykład wysyłana jest za granicę). Folia jest też polecana w poradnikach pakowania towaru na stronach firm kurierskich. Można nią owinąć nieregularny przedmiot taki jak plecak czy torba i wysłać go z przekonaniem, że dotrze na miejsce bez uszkodzeń. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie pol-art.pl.

http://samedayessays.org/dissertation/
Custom critical essay

One Comment

Leave a Reply

18 + 20 =

Your email address will not be published. Required fields are marked *