Jak wysłać paczkę do krajów europejskich?

Rozwój e-commerce przyczynił się do tego, że konsumenci mają szerokie możliwości wyboru produktów ze sklepów online mających siedzibę w różnych krajach. E-sklep z Polski może z powodzeniem obsługiwać rynek międzynarodowy. Jeśli przedsiębiorca chciałby wysyłać sporadycznie paczki za granicę za pośrednictwem kuriera, może to robić w DHL Parcel – bez zawierania umowy i deklarowania ilości przesyłek.

Przesyłki międzynarodowe

DHL Parcel ma w swojej ofercie przesyłki międzynarodowe wysyłane do 28 krajów Europy. Można je nadać w punktach DHL Parcel w całej Polsce, a w cenie przesyłki klient otrzymuje ubezpieczenie do wartości 500 euro. Przesyłki międzynarodowe mogą trafić do odbiorcy za granicą już nawet w ciągu 2 dni od nadania.

W ramach opisywanej oferty, w DHL Parcel można wysyłać 4 rodzaje przesyłek:

  • S – suma najkrótszego i najdłuższego boku ma nie więcej niż 50 cm,
  • M – suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 51 do 80 cm,
  • L – suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 81 do 120 cm,
  • XL – suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 121 do 180 cm.

Jeśli klient chce nadać paczkę o dużych gabarytach czy nieregularnych kształtach, musi się liczyć z koniecznością uiszczenia dopłaty za tzw. element niestandardowy. Jest ona naliczana w każdym przypadku realizacji wysyłki paczek o kształcie okrągłym, cylindrycznym, rulonu, tuby czy o przekroju trójkąta lub owalnym. Paczka o nieregularnych kształtach, z wystającymi częściami, zawierająca ciężkie elementy, będzie wysyłana za pośrednictwem DHL Parcel, jako element niestandardowy. Dopłata jest tu stała i wynosi 148 zł brutto.

Jak  wysłać przesyłkę do Europy?

Niezależnie od tego, co chcemy wysłać do jednego z europejskich krajów, musimy w pierwszej kolejności przygotować swoją paczkę i zabezpieczyć ją na czas podróży. Później w wybranym punkcie DHL można szybko i wygodnie taką paczkę nadać. Obsługa punktu partnerskiego DHL Parcel pomoże klientowi we wszystkich formalnościach.

Nadania paczki międzynarodowej można dokonać w prawie 1100 punktach partnerskich DHL Parcel w Polsce, znajdujących się w: Inmedio, Relay, 1minute oraz w lokalnych punktach usługowo – handlowych. Ich mapa jest dostępna po adresem https://parcelshop.dhl.pl/mapa?type=fm. Zabezpieczoną paczkę zanosimy do takiego punktu, dopełniamy formalności i ostatecznie wysyłamy ją do odbiorcy zamieszkałego w jednym z 28 krajów w Europie, obsługiwanych przez DHL Parcel.

Nadawca otrzyma bezpłatnie powiadomienie e-mail, w momencie wyjścia przesyłki za granicę oraz doręczenia jej do odbiorcy.