Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzka nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak, kiedy zdecydujesz się na zatrudnienie firmy przeprowadzkowej, pójdzie to znacznie łatwiej i szybciej.

Rzadko się zdarza, że posiadasz odpowiednie samochody do przeprowadzki. Problem może być również z wyniesieniem czy wniesieniem mebli. Nawet przy pakowaniu może okazać się niezbędna pomoc. Firma przeprowadzkową posiada szeroka ofertę, z której możesz skorzystać, a co za tym idzie – znacznie skrócisz czas przeprowadzki. Jak jednak znaleźć tę odpowiednią?

Jak znaleźć tę „jedyną”?

Najlepszym sposobem jest po prostu zapytanie znajomych. Być może ktoś z nich korzystał z usług takiej firmy w najbliższym czasie i jest w stanie polecić sprawdzoną firmę przeprowadzkową. Skoro sam był zadowolony z jej usług, masz pewność, że z czystym sumieniem możesz skorzystać z usług firmy. Problem jest, kiedy nikt z przyjaciół czy rodziny nie jest w stanie Ci nikogo polecić. Jednak w dobie Internetu szybko można rozwiązać problem. Poszperaj na forach internetowych, odwiedzaj strony, przejrzyj katalogi z podobnymi stronami. Z pewnością znajdziesz nawet kilka firm. Wybierz 3, które odpowiadają Twoim kryteriom. Zadzwoń do nich i zapytaj o szczegóły oferty. Weź pod uwagę cennik, zakres usług, czas pracy, ale także wolne terminy. Wówczas na podstawie takiego zestawienia znacznie łatwiej będzie wybrać jedną z nich, z którą zechcesz podpisać umowę. Przed złożeniem podpisu dokładnie przeczytaj jej warunki!

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniej firmy przeprowadzkowej ważnych jest kilka rzeczy. Chodzi tutaj nie tylko o cenę, ale również ofertę, czy dostępne są usługi dodatkowe, ale również ubezpieczenie. Dowiedz się, czy i jakie ubezpieczenie firma oferuje. Według obowiązujących przepisów, powinna wykupić specjalne ubezpieczenie OC. Najczęściej obejmuje ona odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie towarów przez przewoźnika. Inaczej sytuacja ma się w przypadku przeprowadzek za granicę. Wówczas powinno obowiązywać dodatkowe międzynarodowe ubezpieczenie. Dobrze jest, kiedy firma zapewnia dodatkową ochronę i wykupuje np. ubezpieczenie w przypadku kradzieży.

Zakres usług

Oferta jest również bardzo ważna. Pamiętaj, że niska cena nie zawsze jest atutem. Niekiedy lepiej jest dopłacić więcej, ale mieć pewność, że zatrudniasz specjalistów i firmę, która naprawdę zna się na tym, co robi. Liczy się przecież doświadczenie. Dobrze jest, kiedy firma może pochwalić się niemałym dorobkiem i chociaż pięcioletnim doświadczeniem w branży. Dobrze jest, kiedy firma proponuje wiele alternatyw, tj. umożliwia przewożenie mebli, pomoc przy załadunku czy rozładunku, pomoc przy pakowaniu, itp. Niektóre firmy proponują usługi dodatkowe, np. dostarczanie opakowań do zapakowania mienia, demontaż i montaż mebli oraz utylizację starych. Może masz do przewiezienia antyki, pianino czy fortepian? Dobrze jest, kiedy firma transportowa również ma w swoim cenniku taką usługę. W tym przypadku niezbędny jest odpowiedni samochód, który umożliwi przewiezienie tak wielogabarytowego sprzętu. Ważne jest również odpowiednie jego zabezpieczenie. Doświadczenie pracowników firmy sprawi, że odpowiednio zabezpieczą sprzęt, tak, aby nic mu się nie stało zarówno w transporcie, jak i w czasie jego przenoszenia.

Artykuł powstał dzięki firmie https://www.przeprowadzki-tom.pl/, która organizuje przeprowadzki krajowe i zagraniczne.