Gdzie można wynajmować samochody zastępcze w Warszawie?

Jesteś ofiarą kolizji lub wypadku, w którym ucierpiał Twój samochód? W takim przypadku możesz otrzymać pojazd zastępczy. Gdzie można skorzystać z niego w Warszawie

O stłuczkę nietrudno, szczególnie w takim mieście jak Warszawa. Gdy dochodzi do takiego zdarzenia drogowego, w którym uszkodzony zostaje nasz samochód, możemy otrzymać na czas jego naprawy albo do zakupu nowego pojazd zastępczy.

Aktualnie pojazdy zastępcze należą się każdemu, kogo samochód uległ uszkodzeniu podczas wypadku czy kolizji. Kiedyś ubezpieczyciele pozwalali na wypożyczenie pojazdu tylko przedsiębiorcom, ale w wyniku decyzji Sądu Najwyższego teraz każdy może otrzymać pojazd zastępczy – nawet jeśli korzysta z niego sporadycznie.

Jak wynajmuje się auto zastępcze?

Dla poszkodowanego w zdarzeniu drogowym najkorzystniejsze jest wypożyczenie pojazdu zastępczego z OC sprawcy – wówczas to ubezpieczyciel sprawcy musi opłacić koszty związane z wynajmem, dlatego poszkodowany nie płaci za to ani złotówki ze swojej kieszeni. Cała transakcja odbywa się wtedy bezgotówkowo między wypożyczającym pojazd a ubezpieczycielem.

Czas wynajmu zależny jest od czasu naprawy pojazdu, dlatego możemy korzystać z samochodu zastępczego aż do momentu, w którym nasze auto będzie znów gotowe do użytkowania. W przypadku szkody całkowitej możemy korzystać z niego nieco dłużej niż moment wypłaty, aby mieć czas na zakupienie nowego pojazdu – wszystko zależy od uzgodnień z wypożyczającym i ubezpieczycielem.

Od kogo wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy?

Generalnie, możemy sami wybrać miejsce, które oferuje wynajem samochodów zastępczych z OC sprawcy. Jeśli chodzi o samochody zastępcze w Warszawie, wybór jest spory. Znajdziemy je przede wszystkim w wypożyczalniach samochodowych, ale możemy także skorzystać z ofert w salonach dealerskich marek, które często oferują takie właśnie usługi. Jedną z nich jest AutoPlaza, która oferuje również pomoc drogową https://www.autoplaza.com.pl/pl/serwis/pomoc-drogowa.html-0

Musimy pamiętać o tym, że klasa wynajętego pojazdu nie może być wyższa niż klasa posiadanego przez nas samochodu. Auto ma być takiej samej klasy albo niższej, ale tylko po wyrażeniu zgody przez poszkodowanego.