Garaż metalowy dla Twojego auta

Metal-Garages-Nebraska-NEKażdy posiadacz auta wie, że parkowanie samochodu na ulicy lub podwórku wiąże się z wieloma niedogodnościami. Być może dzisiaj kradzieże samochodów nie są  już tak częste jak kiedyś, jednak w dalszym ciągu pozostają jeszcze zjawiska pogodowe. Zimą tracimy dużo czasu na odśnieżanie samochodu i nagrzanie auta, natomiast jesienią i wiosną na usuwanie liści, które przykryły samochód. Również ptaki zanieczyszczają karoserię auta, która później nie wygląda zbyt estetycznie. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów może być garaż metalowy.

Klasyczny garaż metalowy

Garaż blaszany w podstawowej wersji ma 3 metry szerokości i 5 metrów długości. Można go zakupić w każdej firmie oferującej tego typu produkty, np. Kelmet. Na życzenie osoby zamawiającej może zostać wyposażony w okienko i dodatkowe drzwi. Jeśli mamy więcej pojazdów lub potrzebne jest trochę więcej przestrzeni, można zdecydować się na garaż dwustanowiskowy. Dach garażu może być płaski, dwuspadowy, ze spadkiem w tył lub na bok. Garaże mogą być wykonane z blachy ocynkowanej lub akrylowej. Brama wjazdowa może się otwierać do góry lub na bok. Dostępne są także bramy przesuwne i z systemem antywłamaniowym. Wszystko jest uzależnione tylko od potrzeb nabywcy i zasobności jego portfela. Niektóre firmy wykonują także garaże na specjalne zamówienie.

Dlaczego warto wybrać garaż metalowy?

Garaż blaszany jest alternatywą dla tych, którzy z braku środków finansowych nie mogą postawić garażu murowanego. Poza tym garaże metalowe są mobilne, dzięki czemu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania możemy z łatwością je przenieść. W przypadku garażu murowanego sprawa ta się nieco komplikuje. Zaletą garaży blaszanych jest fakt, że jeśli ich powierzchnia nie przekracza 25 m², to nie potrzeba do ich postawienia pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłosić w urzędzie, że będzie stawiany taki obiekt.

Garaż blaszany mimo swojej lekkiej konstrukcji jest bardzo trwały. Tak samo dach, jak i ściany wykonane są z solidnych i sztywnych materiałów. Zapewnia to stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji. Garaże te charakteryzują się także dużą odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, śnieg, deszcz lub grad. O popularności garaży metalowych decyduje ich przystępność i łatwość montażu.

Wielofunkcyjność garaży metalowych

Garaże metalowe doskonale sprawdzają się jako miejsce do trzymania samochodu lub innych pojazdów. Mogą również służyć za pomieszczenie gospodarcze, warsztat lub magazyn. Możemy w nich schować praktycznie wszystko, co nie jest produktem spożywczym. Garaże niewielkich rozmiarów mogą pełnić funkcję schowka na narzędzia ogrodowe, większe natomiast pozwalają przechować przedmioty o dużych gabarytach.

Przed nabyciem garażu metalowego mogą pojawić się wątpliwości, czy będzie on wart wydanych pieniędzy. Mimo wszystko nie jest on tak mocny jak garaż murowany. Dlatego wybierając firmę, która wykona garaż blaszany, musimy wybrać dobrze. Najlepiej, jeśli dostawca garażu może pochwalić się dużym doświadczeniem oraz materiałami i wykonaniem najwyższej jakości, jak np. firma Kelmet. Wszystko to wpłynie na długą żywotność garażu.