Czym jest taxi bagażowe?

Moving can be a time of stressCzym jest taxi bagażowe? Jak działa? Kto korzysta z tego rodzaju usług? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Jak nietrudno się domyśleć, taxi bagażowe jest ściśle powiązane z usługą transportową. Nie jest to jednak typowa taksówka, którą jedziemy na dworzec PKP albo wracamy z sobotniej imprezy. Dzięki niej możemy przewieźć rzeczy o dużych gabarytach. Mało kto ma do dyspozycji samochód dostawczy czy busa, by przetransportować meble albo sprzęt AGD. Podróż autobusem też przecież nie wchodzi w grę. Wtedy wystarczy zadzwonić po taxi bagażowe i zamówić kurs pod wybrany adres. Cena zależy głównie od „wielkości zamówienia” czyli liczby kilometrów i osób potrzebnych do transportu, a także marki wynajmowanego auta.

Usługę można przedstawić na przykładzie szafy z lustrem. Jak wiadomo jest to ciężki przedmiot, a do tego jego transport wymaga dużej ostrożności. Zarówno przy samym zapakowaniu go do samochodu, jak i jazdy po zatłoczonym mieście. Specjaliści z taxi bagażowego wiedzą jak przewieźć go bezpiecznie pod wskazany adres.

Kto zamawia przewóz rzeczy taxi bagażowym?

Przekrój klientów jest różny: są wśród nich studenci którzy dość często zmieniają miejsce zamieszkania, np. z akademika przeprowadzają się do kawalerki w bloku. W końcu nie łatwo od razu znaleźć dobre lokum, które będzie odpowiadało zarówno pod względem współlokatorów, lokalizacji czy ceny za wynajem. W tym wypadku jeden kurs zazwyczaj wystarczy by przewieźć wszystkie rzeczy, najczęściej komputer, ubrania, książki czy telewizor. Przeprowadzają się też np. młode pary czy małżeństwa – oni także muszą trochę powędrować zanim uwiją swoje gniazdko.

Innym typem klientów są przedsiębiorcy. Korzystają z usług nie tylko przy zakupie większej partii sprzętu, ale przy przenoszeniu siedziby firmy. Taxi bagażowe to najlepszy pomysł by przewieź wszystkie sprzęty, których przecież w żadnej firmie nie brakuje – komputery, faxy, kserokopiarki, meble, sprzęty AGD, dokumenty czy systemy ekspozycji reklamowej.

Taxi bagażowe ma więc się dobrze, ponieważ klientów nie brakuje. Nawet w mniejszych miastach przewoźnicy nie narzekają.

Źródło: Taxi bagażowe Warszawa – lenar.waw.pl