Czym jest system wspólnego użytkowania samochodów?

Posiadanie własnego samochodu jest bardzo wygodne, ale także problematyczne. Na szczęście na rynku pojawiła się usługa car sharingu, dzięki której możemy wypożyczyć auto na kilka godzin i nie martwić się przegląd i ubezpieczenia.

Jak to działa?

Wiele osób zapewne uważa, że wypożyczenie samochodu jest bardzo skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Aby to zrobić, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji np.: 4mobility.pl. Pozwala ona na wypożyczenie auta w prosty sposób. Zaraz po założeniu konta w aplikacji, musimy potwierdzić informację o posiadanych uprawnianiach oraz wpisać dane naszej karty płatniczej. Chwilę później znajdziemy się w gronie użytkowników czwartego wymiaru mobilności. Teraz wystarczy wybrać auto, otworzyć je za pomocą telefonu i wyjąć kluczyki ze schowka.

Dlaczego warto korzystać z tej usługi?

Jest ona doskonała dla wszystkich, którzy potrzebują samochodu tylko raz na jakiś czas i nie chcą ponosić opłat związanych z jego posiadaniem. Nawet gdy posiadamy w rodzinie już jedno auto, może się zdarzyć, że pilnie będzie potrzebne nam kolejne, wtedy samochód na godziny może okazać się doskonałym pomysłem. Co więcej, car sharing sprawdzi się nawet podczas weekendowych wyjazdów z przyjaciółmi. Auto możemy zarezerwować nawet na 10 dni przed planowaną wycieczką, tak aby mieć pewność, że w wyznaczonym dniu będzie na nas czekać.

Gdzie szukać?

Najczęściej z wypożyczalni aut korzystamy w większych miastach. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze ich mieszkańcy nie zawsze chcą inwestować we własne samochody. Wypożyczenie go na kilka godzin to spora oszczędność. Kolejnym ważnym powodem jest oczywiście dbanie o środowisko. Warto bowiem robić wszystko, by zmniejszyć ilość spalin. Jedno auto użytkowane przez kilka osób ma pozytywny wpływ na jakość powietrza.

System wspólnego użytkowania samochodów to ciekawa usługa, z której korzysta coraz więcej osób. Jak widać, ma ona wiele plusów, które z pewnością przekonają kolejnych kierowców do korzystania z car sharingu.