Bezpieczne i tanie parkowanie przy lotnisku. Gdzie warto zostawić auto?

pexels-photo (1)Zależy ci na tym, aby dojechać na lotnisko autem? Nie każdy z nas może skorzystać z taksówki czy transportu publicznego, zwłaszcza gdy mieszkamy dość daleko od portu lotniczego. Wtedy własny samochód wydaje się najlepszą decyzją. Gdzie możemy jednak go zostawić bez ryzyka?

Przy lotniskach w Polsce działają oficjalne parkingi. Są one najczęściej położone bezpośrednio przy terminalach, dlatego wystarczy tylko wyjść z auta i od razu jesteśmy na miejscu. Są to zarówno parkingi terenowe, jak i wielopoziomowe w przypadku większych portów lotniczych, na przykład Kraków Balice. Oprócz parkingów oficjalnych możemy również korzystać z tych nieoficjalnych, które zlokalizowane są nieco dalej od lotniska – zwykle w odległości 400-1000 metrów.

Ile kosztuje parkowanie przy lotnisku?

Gdy interesuje nas przede wszystkim tani parking przy lotnisku, powinniśmy zwrócić uwagę na parkingi nieoficjalne. Ceny za parkowanie są zwykle kilkukrotnie niższe niż na tych oficjalnych. Przykładowo, na parkingu oficjalnym lotniska Kraków Balice za jeden dzień zapłacimy około 50 złotych, natomiast za tydzień ponad 200 złotych. Z kolei parkowanie na lotniskach prywatnych na jeden dzień to około 6-10 złotych, natomiast za cały tydzień od 45 do 70 złotych, dlatego ceny są o wiele niższe.

Tanio, ale czy bezpiecznie?

W związku z tanimi parkingami często pojawia się też pytanie, czy oferowane przez nie usługi rzeczywiście są bezpieczne i podczas naszej nieobecności samochód nie będzie narażony na uszkodzenia czy kradzież. Zasadniczo takie przypadki się nie zdarzają, gdy zostawimy auto na dobrym parkingu. Zarówno oficjalne, jak i nieoficjalne parkingi są w stanie zapewnić swoim klientom właściwą ochronę. Gdy wybieramy parking dla siebie, warto sprawdzić, czy jest on ogrodzony oraz monitorowany, a także dozorowany 24 godziny na dobę.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na niskich cenach i bezpieczeństwie, warto sprawdzić oferty tanich parkingów nieoficjalnych. Oprócz tego zapewniają one swoim klientom szeroką gamę dodatkowych usług – darmowe transfery, ładowanie akumulatora, myjka, kompresor i inne.