Automatyczne systemy transportowe – w jakiej branży znajdują swoje zastosowanie?

0

2

W dzisiejszych czasach niemal każde przedsiębiorstwo korzysta z dobrodziejstw najnowszych technologii. I nic dziwnego – ich zastosowanie, np. poprzez nowoczesne systemy informatyczne lub zautomatyzowane urządzenia, to przede wszystkim szybkość realizacji każdej usługi czy zamówienia, precyzyjny kontakt z klientem lub pomiędzy oddziałami firmy, komfort oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Klienci są coraz bardziej wymagający, natomiast konkurencji na rynku przybywa. Posiadając firmę produkcyjną, warto zwrócić uwagę na automatyczne systemy transportowe – ze względu na wszystkie wymienione wyżej zalety, właściwości oraz elastyczność znajdują one zastosowanie w wielu branżach.

Dwie najważniejsze cechy dobrze prowadzonego systemu logistycznego to wysoki stopień spójności, dzięki czemu zmiana wprowadzona w jednym podsystemie automatycznie działa w pozostałych, oraz elastyczność, czyli fakt, że takie zmiany są łatwe we wprowadzeniu. To szczególnie ważne w procesie produkcji, gdzie wymagana jest szybka reakcja na otoczenie ekonomiczne, konkurencję, zmianę cen lub inflację – tłumaczy specjalista z łódzkiej firmy Cassioli Polska. – Automatyczne systemy transportowe to dzisiaj norma w każdym większym przedsiębiorstwie, która pozwala na maksymalne zwiększenie wydajności i zadowolenie każdego klienta. Magazyny oraz wózki automatyczne kierowane laserem albo samojezdne wózki wahadłowe na szynie, systemy pickingu, przenośniki rolkowe lub taśmowe, szczebelkowe, łańcuchowe to tylko niektóre z elementów, na które może składać się najlepiej dopasowany do naszych potrzeb system transportowy.

Swoje zastosowanie systemy transportu znajdują przede wszystkim w produkcji i logistyce. Jednym z sektorów jest produkcja urządzeń gospodarstwa domowego – w tym przypadku popularne jest korzystanie z linii montażowych lub dystrybuujących, obsługi indywidualnych stanowisk pracy, magazynów automatycznych i indywidualnych systemów transportowych. Wyżej wymienione odpowiadają za produkcję lodówek, zamrażarek, zmywarek, pralek, piekarników, bojlerów, płyt grzewczych itd. Dzięki umiejętności doskonałej konfiguracji poszczególnych linii produkcyjnych przez instalatora systemy znalazły zastosowanie w sektorze samochodowym, w którym bardzo ważny jest zintegrowany przepływ produktów oraz materiałów zasilających poszczególne stanowiska montażowe. Równie istotną gałęzią przemysłu, w której automatyzacja systemu znalazła swoje miejsce, jest mechanika. Szerokie zastosowanie w branży mody i tekstyliów warunkują takie zalety systemów, jak wyjątkowa dbałość o szczegóły wykonania i bezpieczeństwo produktu w trakcie transportu.

Automatyczne systemy transportowe mogą pracować z gotowym wyrobem, półproduktem, podzespołem albo surowcem. Dobra firma, w której się zaopatrujemy, powinna dobrać system najlepiej dopasowany do specyfiki branży, w jakiej działa klient. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy z nich powinien zapewniać maksymalną funkcjonalność oraz najlepsze warunki ergonomii i bezpieczeństwa dla operatorów tych urządzeń. W firmie, w której dokonujemy zakupu, warto zapytać o dodatkowe produkty ułatwiające codzienną pracę. W Cassioli oferujemy dodatkowo specjalistyczne oprogramowanie, usprawniające koordynację produkcji na każdym etapie i zapewniające kompletną integrację – podsumowuje pracownik łódzkiej firmy.

Leave a Reply

trzynaście + osiemnaście =

Your email address will not be published. Required fields are marked *