Aluminiowe rusztowania do odśnieżania pojazdów

Systemy rusztowań do odśnieżania pojazdów ciężarowych i dostawczych powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy transportowej i centrum logistycznego. Ich wykorzystywanie zapewnia nie tylko większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego, lecz także skraca czas potrzebny na odśnieżanie, a jak wiemy w transporcie czas to pieniądz.

Jak skutecznie usuwać śnieg i lód z dachów aut ciężarowych?

Przeglądając branżowe fora internetowe możemy z całą stanowczością powiedzieć – nie ma kierowcy, który z entuzjazmem nie wypowiadałby się o specjalistycznych rusztowaniach do odśnieżania samochodów ciężarowych. Siedzący za kierownicą wielkogabarytowych pojazdów, widzą w tych konstrukcjach komfortowe narzędzie pracy pozwalające przygotować auto do zimowej jazdy. Kierujący małymi pojazdami wierzą zaś, że jazda obok odśnieżonych tirów jest dużo bezpieczniejsza. Wszystko to prawda! Dlaczego więc takich konstrukcji wciąż w Polsce brakuje, skoro ich wpływ na bezpieczeństwo jest tak ogromny? Ekspert KRAUSE przedstawia zalety rusztowań do usuwania śniegu i lodu z pojazdów dostawczych.

Uniwersalność w trosce o bezpieczeństwo na drodze

Wysokiej jakości materiały, innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz zaawansowana technologia produkcji sprawiają, że rusztowania do odśnieżania samochodów ciężarowych KRAUSE cieszą się coraz większą popularnością. Klienci wyjątkowo cenią sobie możliwość indywidualnego projektowania konstrukcji – zarówno jej wymiarów, jak i użytych do produkcji materiałów, która w najlepszy sposób odpowie na ich potrzeby. Wszystko dzięki modułowej budowie, uniwersalności wytwarzanych części oraz opatentowanemu systemowi ich łączenia. Takie parametry, w połączeniu z rosnącą świadomością zagrożeń, jakie niesie ze sobą jazda oblodzonymi i zaśnieżonymi ciężarówkami, sprawiają, że specjalistycznych konstrukcji do odśnieżania powoli, choć systematycznie w Polsce przybywa. Kogo interesują najbardziej? – Głównymi odbiorcami naszych konstrukcji są przede wszystkim duże centra logistyczne i magazynowe, firmy transportowe, jak również stacje obsługi pojazdów, stacje benzynowe oraz warsztaty obsługujące samochody ciężarowe. Chcielibyśmy, by profesjonalnych rusztowań i konstrukcji w naszym kraju było jak najwięcej, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami – indywidualnie podchodzimy do każdego zamówienia, oferując naszym klientom produkt idealnie dopasowany do ich potrzeb – mówi Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

Bezcenne bezpieczeństwo

W rozmowach branżowych często słyszy się argument, że specjalistyczne konstrukcje do odśnieżania pojazdów są zbyt drogie. Czy to prawda? – Działając na polskim rynku od wielu lat, staramy się tak przygotowywać naszą ofertę, by cena nigdy nie stanowiła bariery nie do pokonania dla naszych klientów. Tak jest również w przypadku tego typu rusztowań specjalistycznych, które możemy dowolnie projektować i dopasowywać zarówno do wymagań użytkowych, jak i możliwości finansowych naszych partnerów, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Najtańsze konstrukcje można kupić już za ok. 9500 zł. W ogólnych kosztach funkcjonowania dużego centrum logistycznego czy stacji obsługi pojazdów jest to zaledwie niewielki procent, a komfort i bezpieczeństwo kierowców nie do podważenia – tłumaczy ekspert KRAUSE.

Bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych

Rusztowanie KRAUSE charakteryzuje system rozwiązań, które dbają o bezpieczeństwo użytkowników. Są to trójstronne barierki osłaniające górny pomost roboczy położony na wysokości 3 m – taki zasięg pozwala na obsługę praktycznie wszystkich samochodów ciężarowych. Schody zostały wykonane z kraty stalowej, a platformy robocze z blachy perforowanej, co znacząco zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się w trudnych warunkach pogodowych. Jako wyposażenie dodatkowe, producent oferuje narzędzie do usuwania lodu o długości 2,4 m oraz szerokości styliska ok. 60 cm. Stylisko wykonane jest z jednej strony z aluminium (z nasadką z twardego PVC), z drugiej zaś z gumowej listwy, dzięki czemu z łatwością usuniemy z dachu pojazdu zarówno lód, jak i śnieg. 

Nie tylko na zimę

Konstrukcje do usuwania lodu i śniegu z pojazdów mogą być z powodzeniem wykorzystywane także poza sezonem zimowym. Świetnie sprawdzą się w ciągu całego roku podczas drobnych prac naprawczych oraz konserwacyjnych samochodów dostawczych i ich naczep, będąc uniwersalnym wyposażeniem każdej stacji obsługi pojazdów, stacji benzynowych, zajezdni autobusowych, centrów naprawczych firm logistycznych i transportowych oraz warsztatów obsługujących samochody ciężarowe. – Warto podkreślić, że użytkowane w okresie zimowym konstrukcje (standardowo wykonywane w czterech długościach: 6, 9, 12 i 15 m) można dowolnie rozbudowywać. Uniwersalność wytwarzanych części oraz opatentowany system ich łączenia pozwalają dopasować wysokość i wielkość pomostów do każdych wymagań. W zależności od potrzeb i warunków otoczenia, pomosty robocze mogą być wykonane z drewna, stali lub aluminium. Na uwagę zasługują także regulowane stopy, które umożliwiają użytkowanie konstrukcji nawet na nierównych powierzchniach tłumaczy Marek Banach.

Więcej informacji na stronie:
http://www.krause-systems.pl/produkty/system-rusztowan-do-odsniezania-pojazdow.html